banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Yedi Turun Ardından
fotografTürkiye İş Bankası Satranç Ligi'nin yedinci turu saat 23.06'da sona erdi. Lider Pera Spor Kulübü ile Ankara Demirspor Kulübü arasındaki mücadele beraberlikle sonuçlandı. Ligdeki ikinci beraberliğini elde eden İstanbul Pera Spor Kulübü sekizinci tura yine birinci sırada girmeyi başardı.

Son iki turda yakaladığı galibiyet rüzgarını bu turda da arkasına alan Kahramanmaraş Belediye Spor Kulübü, İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü'ne karşı 5,5-4,5 kazanarak ikinci sıraya yerleşti. Karşılaşma 4,5 - 4,5 iken, Ulusal Takımın genç ustaları IM Batuhan Daştan(Kahramanmaraş) ile IM Vahap Şanal(İTÜ) arasında turun son dakikalarına dek devam eden son derece ilgi çekici bir mücadele yaşandı. Oyun sonunda galip gelen IM Daştan, 1 puanı takımının hanesine yazdıran isim oldu.

Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü karşısında yalnızca bir masada kaybeden T.S Alyans Spor Kulübü karşılaşmadan 7,5 puan ile ayrıldı. Manisalı ekip bu kazanç ile beşinci sıraya yerleşti.

Ligin iki yeni kulübü Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü ile Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü arasındaki mücadeleyi 4-6 Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü alarak ligdeki üçüncü kazancına ulaştı.

Yedinci turun en iyi skoruna imza atan takım Beşiktaş Jimnastik Kulübü oldu. Çallı Spor Kulübü'ne karşı 8-2 kazanan siyah beyazlılar bu galibiyetin ardından üçüncü sıraya yerleşti.

Turun en uzun partisi ise WIM Miranda Mikadze(Er Bakır Spor ve Kültür Kulübü) ile WIM Elena Semenova (Ceyhan Belediye Spor Kulübü) arasında oynandı. Zaman sıkışmasına giren ve Fil - At matının teorisini anımsayamayan WIM Mikadze, 141 hamle sonunda masadan yarım puan ile ayrılabildi. Böylece Er Bakır Spor ve Kültür Kulübü, Ceyhan Belediye Spor Kulübü'ne karşı 6-4 kazanarak ilk kazancını elde etti.

Ligde yarın takımların dinlenme günü. Sekizinci tur 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 10.00'da başlayacak ve o gün çift tur oynanacak.

IMG 0419
 Hasan Fehmi Arat'tan sporcularına çikolata desteği
IMG 0432
 Seray ve Berkay Tulay
IMG 0440
 Süleyman Savran - Er Bakır Spor ve Kültür Kulübü
IMG 0452
 GM Boris Grachev
IMG 0435
 Emre Emin Dedebaş ve annesi
IMG 0459
 Engin Yaşar Işık - Kahramanmaraş Belediye Spor Kulübü
IMG 0436
 Ece Özbay ve babası
IMG 0470
 WGM Betül Cemre Yıldız - Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü
IMG 0472
 GM Illya Nyzhnyk - Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü
IMG 0478
 Yasin Sarı - Çallı Spor Kulübü
 IMG 0485
 Nazmi Can Doğan - Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü
 IMG 0495
 Ebru Kaplan - Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü
 IMG 0497
 Elvan Aşan - İTÜ Spor Kulübü
 IMG 0517
 IM Ergin Mollaoğlu - Pera Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2013