banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
Beşiktaş'tan çift turda çift ünlem!!
IMG 0804Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde dokuz tur geride kaldı. Bugün saat 17.00'da başlayan dokuzuncu tur 22.12'de sona erdi. Ezgi Satranç Spor Kulübü ile olan karşılaşmadan yedi beraberlik, iki kazanç ve bir kayıp ile ayrılan Kahramanmaraş Belediye Spor Kulübü elde ettiği 5,5 puan ile onuncu tura ikinci sırada giriyor.

T.S. Alyans ile Ankara Demirspor oyuncuları turun son dakikalarına dek mücadeleyi elden bırakmadılar. Sona kalan üç masadan 2,5 puan ile ayrılan Manisa ekibi toplam 6,5 puan ile karşılaşmadan galip ayrıldı. T.S Alyans bu kazanç ile beşinci sıraya yükseldi.

Son üç turdaki maçlarını kaybeden Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü bu turda ligin deneyimli takımlarından İTÜ'yü 6,5-3,5 yenerek altıncı sıraya yerleşti.

Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'nde üç kez şampiyonluk kupasını kaldıran Beşiktaş Jimnastik Kulübü dokuzuncu turun en iyi sonucuna imza attı. Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü'ne karşı 8-2 galip gelen siyah beyazlılar tek başına liderlik koltuğuna oturdu.

İzmir Aliağa Gençlik ve Spor Kulübü, Er Bakır Spor Kulübü ile olan mücadelesinden 7 puan ile ayrıldı. Aliağa takımı bu zaferin ardından ligdeki dördüncü kazancına ulaştı ve sekizinci sıradaki yerini korumuş oldu.

Antalya Çallı Spor Kulübü bugün oynanan çift turda çifte kazanç elde eden kulüpler arasındaydı. Ligde ikinci senesini geçiren Ceyhan Belediyesi Spor Kulübü karşısında 3-7'lik bir skora imza atan Çallı Spor üçüncü sıraya yükseldi.

Ligin onuncu turu yarın saat 15.00'da başlayacak.

IMG 0771
 Duru Okuyaz - Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü
 IMG 0774
 Ömer Faruk Özer - Akdeniz Belediyesi Spor Kulübü
 IMG 0778
 Hümeyra Kargacı - Ankara Demirspor
 IMG 0781
 GM Emre Can - İTÜ
 IMG 0786
 Berç Deruni - İTÜ
 IMG 0792
 Çağla Yaren Aslan - Akdeniz Belediyesi
 IMG 0794
 Sinem Çağla Gündoğan - Çallı Spor Kulübü
 IMG 0795
 Seray Karatiken - Ceyhan Belediyesi Spor Kulübü
 IMG 0826
IM Shota Azaladze - Kahramanmaraş Belediye Spor Kulübü
 IMG 0798
 Sarper Serin - Ceyhan Belediyesi Spor Kulübü
 IMG 0829
 Cihan Sevinç Genç - Er Bakır Spor Kulübü
 
Turkish Chess Federation © 2013