banner_isbank
banner_tsf
GSB_mavi_-1
 

banner_isbank_468
ANTALYA ÇALLI SPOR KULÜBÜ
callisporlogmos                                                                                                           ÇALLISPOR

Kuruluş Yılı: 1986

Başarılar

2001 Birinci Lig Üçüncülüğü

Bünyesinde yetiştirdiği yüzlerce alt yapı sporcusu ve Milli takıma kazandırdığı sporcular.

Antalya Çallıspor, Türkiye Satranç liglerinde uzun süredir yer alan bir kulübümüzdür. Sponsorluğunu Çallıoğlu İnşaat San. ve Tic. AŞ'nin Yönetim Kurulu Onursal Başkanı İbrahim Şencan'ın yürüttüğü kulüp, senelerdir birinci ligde mücadele etmektedir. 2001 yılında lig üçüncülüğü bulunan Antalya Çallıspor Kulübü satranç ve futbolda faaliyet göstermektedir. Kulübün satranç sorumlusu Mustafa İmamoğlu'dur. İş Bankası ligine verdiği kısa bir aradan sonra geçen sezon Kulüpler Şampiyonası Şampiyonu olarak tekrar lige dönmüştür.

Geçmiş yıllarda kadrosunda kendi bünyesinde yetişen GM Barış Esen, FM Kerem Laçiner yine Antalya'da yetişen genç oyuncuların yanı sıra WGM Betül Cemre Yıldız gibi daha birçok kuvvetli ve genç oyuncuyu barındırmıştır. Artık bizden birisi olan Çallısporla özdeşleşmiş Fikret Sideifzade'nin yanı sıra güçlü genç Azeri oyuncular GM Eltaj Safarli, GM Vugar Rasulov ve WIM Narmin Kazimova'lı takımları ile 2012 yılında İş Bankası Liginde zirve mücadelesi yapmayı hedeflemiştir. Kulüp 2012 Türkiye İş Bankası Satranç Ligi'ni dördüncü sırada bitirmiştir.

Kulüp Başkanı : Zeki Akbaş

Satranç Sorumlusu: Mustafa İmamoğlu

İletişim

Adres: VATAN BULVARI ÇALLIOĞLU İŞ MERKEZİ, ANTALYA

Telefon: 0 242 3452858 - 0 532 282 11 42

e-mail: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir
 
Turkish Chess Federation © 2013